Przetwornik poziomu IMP – sonda ultradźwiękowa

sondaIMP

Profesjonalne sondy ultradźwiękowe

PULSAR IMP to sonda ultradźwiękowa, czyli kompaktowy miernik poziomu. Miernik został zaprojektowany do pomiarów poziomu cieczy i substancji sypkich w zbiornikach otwartych i zamkniętych. Dzięki zastosowaniu specjalistycznego oprogramowania dla obróbki echa ultradźwiękowego DATEM miernik IMP może znaleźć zastosowanie w najtrudniejszych warunkach pracy.

Przetwornik poziomu posiada własną klawiaturę do programowania oraz wyświetlacz LCD. Miernik jest dostępny w wersji 3m, 6m, 10m zarówno w konfiguracji dwu jak i trójprzewodowej. Miernik jest dostępny również w wersji spełniającej wymagania ATEX EEX ia IIC T4 i IECEx.

Przetworniki IMP to sondy ultradźwiękowe, bezkontaktowe mierniki poziomu. Specjalnie zaprojektowana dla IMP technologia cyfrowej obróbki echa opatentowana i znana jako DATEM powoduje, że miernik Pulsar IMP sprawdza się w aplikacjach o 3m, 6m i 10m zakresie pomiarowym również dla stref wybuchowych Ex w wykonaniu 2-przewodowym, oraz w wykonaniu 2 lub 3 – przewodowym w wersji standardowej. -Kompaktowy, małogabarytowy, inteligentny miernik poziomu.

Zalety sondy:

  • Kompaktowy, małogabarytowy, inteligentny miernik poziomu,
  • Kalibracja bez naruszania stopnia ochrony IP,
  • Przyłącze procesowe 1,5″ (2″ dla wersji 10m)
  • Prosta obsługa menu programatora,
  • Duża moc sygnału akustycznego z małym kątem wiązki,
  • 125 mm strefa nieczułości dla wersji 3m.

Co wyróżnia nasze sondy ultradźwiękowe na tle innych modeli?

Sonda ultradźwiękowa, przetwornik poziomu IMP ma jedynie 175mm wysokości przy średnicy 130mm.
Przepusty kablowe przewidziane są dla wersji z przyłączem 1,5 ” jak i 2″ (przewidziany jest adapter z 1,5″ na 2″).

Duża moc sondy ultradźwiękowej wraz z wąskim kątem wiązki sygnału pomiarowego, oraz cyfrową obróbka echa, tworzą idealne rozwiązanie w wielu trudnych aplikacjach, przy dużym zapyleniu, dużym spienieniu lub w zbiornikach o wewnętrznych elementach niemożliwych do usunięcia.

Wbudowany wyświetlacz z klawiaturą umożliwia programowanie w sposób maksymalnie prosty. Przetwornik poziomu IMP może być kompletnie skonfigurowany bez naruszenia stopnia ochrony IP, poprzez zintegrowaną klawiaturę, która wraz z wyświetlaczem eliminuje konieczności stosowania komputera PC lub otwierania pokrywy miernika.

Opcjonalny pakiet programowy IMP view ułatwia dokładnie dobranie parametrów miernika poziomu IMP oraz skopiowanie na dowolną ilość innych jednostek IMP, wymagających identycznych ustawień np. instalacje wielozbiornikowe.

ZASTOSOWANIA: – Ochrona środowiska – Przemysł spożywczy – Przemysł chemiczny