Pomiar materiałów sypkich MaxxFlow HTC

pomiar masy

Przyrząd do pomiaru dużych przepływów materiałów sypkich przy swobodnym spadku grawitacyjnym. Do materiałów sypkich zaliczamy bardzo różnorodne surowce, których źródło, przeznaczenie, rozmiar i właściwości również są bardzo zróżnicowane. Nastręczają wyjątkowych trudności w transporcie i pomiarach. Aby to ułatwić, powstało urządzenie, jakim jest przepływomierz materiałów sypkich. System Maxxflow HTC przeznaczony jest do działania, jakim jest pomiar materiałów sypkich suchych wypływających z urządzeń transportowych jak np. przenośniki ślimakowe, rynny aeracyjne, zsypnie, przenośniki kubełkowe, zgrzebłowe, podajniki celkowe itp. Za pomocą tych urządzeń można mierzyć większość materiałów niemetalicznych. Stosowany jest również do montażu w rurach i kanałach okrągłych.

Dużą zaletą jest brak ograniczenia przepływu maksymalnego. Urządzenie do pomiaru materiałów sypkich ma odporną na ścieranie wykładzinę ceramiczną. Temperatura maksymalna, w której narzędzie działa wynosi 120°C. Istnieje możliwość instalacji pod kątem. Wymiary:

  • 220 mm (DN 100);
  • 290 mm (DN 150);
  • 310 mm (DN 200).

Przyrząd nie wymaga konserwacji, ponieważ nie ma ruchomych części. Mała porcja testowa pozwala na łatwą kalibrację materiałem. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami i specyfikacją urządzeń oraz do kontaktu z naszymi specjalistami, którzy pomogą w doborze najlepszych urządzeń dopasowanych do Państwa potrzeb.

maxflow kalibracjapomiar masy podajnik pomiar masy