Sygnzalizator łopatkowy – PLS 200

POINTEK PLS 200 jest niedrogim czujnikiem rotacyjnym wykrywającym obecność lub brak materiału sypkiego w zbiorniku, silosie lub pojemniku. technologia czujnika rotacyjnego łopatkowego zapewnia doskonałe działanie przy materiałach takich jak np. zboże, pasze, cement, granulaty tworzyw sztucznych, wióry drzewne itp.

Czujniki łopatkowe mogą obsługiwać aplikacje z materiałem o gęstości nasypowej 35 g/l przy opcjonalnych łopatkach uchylnych lub od 100 g/l przy łopatkach standardowych.

Silniczek elektryczny o niskich obrotach napędza łopatkę która w przypadku kontaktu z materiałem na wysokości instalacyjnej PLS200 blokuje się i powoduje odpowiednie zadziałanie przekaźnika wyjściowego. Gdy poziom materiału opadnie, ruch łopatki zostanie przywrócony a stan styków wyjściowych zmieni się na poprzedni.

Solidna konstrukcja mechaniczna PLS 200 pozwala na stosowanie go także do agresywnych materiałów występujących w przemyśle.
Czułość PLS 200 może być dobierana do różnych materiałów oraz do występujących na łopatkach narostów.

Dostępne są różne konfiguracje czujnika – od wersji kompaktowej, poprzez wersji wydłużonej, aż do kablowej. PLS 200 jest zwykle wyposażany w łopatkę standardową, efektywną w większości przypadków ale może być także wyposażony w łopatkę o skrzydełkach uchylnych w przypadku materiałów lekkich.

 

 

Katalog produktów


OSTATNIE AKTUALNOŚCI


TARGI „SYMAS” KRAKÓW 10-11.10.2018

Międzynarodowe Targi Obróbki, Magazynowania i Transportu Materiałów Sypkich i Masowych – SYMAS     W dniach 10-11 października 2018 r. Zapraszamy na nasze stoisko D29 Hala „Dunaj” – sektory C-D. Więcej informacji link – Targi SYMAS KRAKÓW

Dodano: 2018-10-09
PRZETWORNIKI POMIAROWE SERII DBi EX IP68

Przetworniki poziomu dBi Pulsar dBi to seria  inteligentnych, bezkontaktowych, ultradźwiękowych przetworników pomiaru poziomu w wykonaniu IP68 ….. więcej informacji zapraszamy na stronę produktu

Dodano: 2018-28-03
NOWOŚĆ POMIAR NIESZCZELNOŚCI FILTRA DUSTY

Pomiar szczelności filtra wykonywany za pomocą kompaktowego urządzenia Dusty. Pyłomierz Dusty jest urządzeniem, które służy do mierzenia koncentracji pyłu w ruchomym strumieniu powietrza. Zapraszamy na stronę produktu: DUSTY MESKON

Dodano: 2018-20-02