Czujnik Prędkości MCP – 2K

Czujnik Prędkości MCP - 2K

Czujnik prędkości MCP 2K jest całkowicie wykonany ze stali nierdzewnej. Posiada on wałek ułożyskowany w specjalnym bloku łożyskowym zawierającym dwa obustronnie uszczelnione łożyska ze stali nierdzewnej. Wałek ten jest połączony z enkoderem generującym impulsy pomiarowe. Całość jest osłonięta w skrzynce ze stali nierdzewnej o stopniu ochrony IP 65 o odkręcanej i uszczelnionej pokrywie.

Na zewnątrz skrzynki znajduje się „widelec” czyli płytka z dwoma prętami, które ustalają położenie czujnika wobec obiektu i zapobiegają jego obrotowi wokół osi wałka pomiarowego. Sygnały elektryczne są wyprowadzone z czujnika kablem wielożyłowym, zadławionym w dławiku kablowym.

Zastosowania:

  • Przemysł chemiczny
  • Przemysł spożywczy
  • Przetwórstwo warzyw i owoców
  • Recykling odpadów niebezpiecznych
  • W innych przemysłach

Parametr Wartość
Liczba impulsów na 1 obrót2000
Waga impulsu0,18° na 1 impuls
Max. prędkość (mechaniczna)1500 obr. / min.
Max. prędkość mierzonaZależy od zakresu częstotliwości wejściowej współpracującego przyrządu. Max. częstotliwość: 50 kHz @ 1500 obr./min.
Zasilanie10 ... 30 V DC
Pobór prąduMax. 100 mA Przy zasilaniu i 15V DC i nie obciążonym wyjściu: ok. 39 ... 41 mA
Max. obciażenie wyjścia20 mA
Liczba wyjść4 wyjścia dwustanowe, które mogą być wykorzystywane jako indywidualne lub jako 2 pary push-pull
Długość kabla sygnałowego4,4 m
Średnica wałka pomiarowego16 mm
Długość wałka pomiarowego60 mm
Odległość: Wałek - widelec130 mm
Wymiary obudowy150 x 150 x 120 mm
MateriałStal nierdz. 1.4305
Waga3,5 kg
Stopień ochronyIP 65
Zakres temperatur pracy-20 ... + 50°C
Klasyfikacja strefy zagrożeniaDla strefy nie zagrożonej wybuchem / zapłonem pyłu.

Czujnik prędkości MCP 2K jest przeznaczony do pomiaru prędkości obrotowej a pośrednio -poprzez sprzężenie z rolka lub bębnem o znanej średnicy, do pomiaru prędkości liniowej. Ponieważ czujnik MCP 2K dostarcza 2000 impulsów na 1 obrót wałka, jego głównym zastosowaniem są pomiary małych prędkości obrotowych lub liniowych.

Konstrukcja czujnika – całkowicie ze stali nierdzewnej, pozwala na jego zastosowanie w przemyśle chemicznym lub spożywczym. Szczególnym zastosowaniem czujnika MCP 2K są wagi taśmociągowe i wago przenośniki, służące do ciągłego ważenia i dozowania materiałów sypkich, pracujące przy bardzo małych prędkościach taśmy.

Czujnik ten może być równie stosowany we wszelkich innych aplikacjach wymagających dużej ilości impulsów na 1 obrót lub na jednostek przemieszczenia.

Katalog produktów


OSTATNIE AKTUALNOŚCI


TARGI „SYMAS” KRAKÓW 10-11.10.2018

Międzynarodowe Targi Obróbki, Magazynowania i Transportu Materiałów Sypkich i Masowych – SYMAS     W dniach 10-11 października 2018 r. Zapraszamy na nasze stoisko D29 Hala „Dunaj” – sektory C-D. Więcej informacji link – Targi SYMAS KRAKÓW

Dodano: 2018-10-09
PRZETWORNIKI POMIAROWE SERII DBi EX IP68

Przetworniki poziomu dBi Pulsar dBi to seria  inteligentnych, bezkontaktowych, ultradźwiękowych przetworników pomiaru poziomu w wykonaniu IP68 ….. więcej informacji zapraszamy na stronę produktu

Dodano: 2018-28-03
NOWOŚĆ POMIAR NIESZCZELNOŚCI FILTRA DUSTY

Pomiar szczelności filtra wykonywany za pomocą kompaktowego urządzenia Dusty. Pyłomierz Dusty jest urządzeniem, które służy do mierzenia koncentracji pyłu w ruchomym strumieniu powietrza. Zapraszamy na stronę produktu: DUSTY MESKON

Dodano: 2018-20-02